Şantiye Kurutma

şantiye

Şantiye Kurutma

İnşaat projelerinin daha sağlam ve düzgün ortaya çıkması için ortamdaki havanın kuru hale getirilmesi ve ortamdaki rutubetin önlenmesi için cihazlar kullanılması gerekmektedir. Ortamdaki nemin ve rutubetin sadece insanlar için zararlı olduğu düşünülür genelde fakat inşaat alanlarında, duvarlarda ve makinelerde de bile önemli bir sorun teşkil eder. Herhangi bir sorunun ortaya çıkmaması için kurutma cihazları ile doğru konuma, doğru zamanda konularak kurutulması gerekir. İnşaat kurutma işlemi sanayi tipi ısıtıcılar ve kurutucular ile yapılabilmektedir. Ayrıca şantiye kurutma hizmeti işlemini yapan bu cihazlar aynı zamanda hava temizleyicisi olarak kullanılmaktadır.

Şantiye kurutma hizmeti uygulaması için sanayi ve endüstriyel tip olarak iki çeşitte bulunmaktadır. Şantiyelerde yapılan inşaatın açık, yarı açık veya kapalı olarak 3 farklı çeşitte olmaktadır.

Yarı açık olan şantiyelerde kurutma işleminin sürekli olarak yapılması gerekmektedir. Zaten sanayi tipi kurutma cihazları da tasarım ve üretim olarak da 24 saat çalışabilme özelliğine sahiptir. Şantiyelerde nem ve ıslaklık oranının devamlı dengede tutulması gerekmektedir ve doğal yöntemler dengede tutulmasını tam karşılayamayabilir.

Şantiye kurutma hizmeti uygulaması yapılmasın en önemli sebeplerinden biri orada bulunan malzemelerin ömrünün daha uzun olmasını sağlamaktır. Ayrıca şantiye kurutma işlemi yapılırken kullanılacak olan alanın genişliğine göre cihaz seçimi yapılması oldukça önemlidir.

Kurutma Cihazları Kullanılacak Alana Göre Cihazlar Değişmektedir

İnşaat alanlarında sadece beton kurutulması yapılmamaktadır. Her malzeme içinde aynı kurutma cihazı kullanılamaz. Özellikle ahşap ve plastik olan malzemelerde her ayarda kullanılan cihaz sakıncalı olmaktadır.

Şantiyede muhafaza edilen ve kullanılan ürünlerin, makinelerin, malzemelerin kullanım ömürlerinin uzun olabilmesi için ve yapılarının bozulmaması için inşaat kurutma cihazı kullanılması gerekmektedir.

Şantiyelerde kullanılan kurutma cihazların tek görevi sadece ıslaklığın giderilmesi ve nemi kurutmak değildir. Aynı zamanda uygulama yapıldığı bölgedeki havayı temizleyerek ortamı dezenfekte edip şantiye içinde tozların temizlenmesini ve ayrıca ortamda bulunan makinelerin bozulmasını da engeller.

Şantiye kurutma hizmeti cihazları, eğitimini alan kişiler tarafından kullanmalıdır. Bu kurutma cihazları şantiyede inşatta açık alanlarda, çok zor şartlar altında ve 24 saate kadar hiç durmadan ve ara vermeden çalışabilmektedirler.

Şimdi Ara Canlı Yardım