Ozonla Kötü Koku Giderme

Ozonla Kötü Koku Giderme

Ozonla Kötü Koku Giderme

Ozon gazı laboratuvar ortamında üretilen doğal oluşumlu bir gazdır. Doğal yollarla oluşan bu gaz dünyamızda yaşamımızı sürdürmemizi sağlayan atmosferde büyük öneme sahiptir. Laboratuvar ortamında ozon jeneratörleri ile elektron cihazlarından saf oksijenle ortaya çıkar.

Ozon gazının avantajı var mıdır?

Ozon gazı bulunan tüm dezenfektanlardan çok daha etkilidir. Örnek verirsek, klordan hemen hemen 4 bin kat daha kuvvetli bir gazdır. Ozon gazının bilinen herhangi bir zararı yoktur. Havadaki oksijenden ortaya çıktığı için görevini yaptıktan sonra yeniden oksijene dönüşür. Bu sebeple birçok alanda kullanılabilen gazdır. Ozonla koku giderme sağlanabilir. Şu kokular ortadan kaldırılabilir: Hayvan kokuları, sigara, alkol, boya, lağım, yemek kokuları, hastane kokuları, kısacası tüm kötü kokuları ortadan kaldırır.

Ozon, kullanılan malzemenin alanında kalıntı bırakmaz. Ozon, metal veya ahşap malzemelerde zarar verici sorunlara sebebiyet vermeden sağlıklı ortam oluşturacaktır.

Ozonun çevreye zarar verici etkisi var mıdır?

Ozon yalnız ulaşım sektöründe değil, tarım sektöründe de kullanılmaktadır. Toprağa zarar verici bakterileri ozonla temizlenebilmektedir. Ozon gazı elektrik gücü ile havadan ortaya çıktığı için zararı yoktur.

Ozon, klor ve diğer kimyasal ürünler gibi suda çözülebilen gazdır. Bir çok tesiste, sulu ozon oluşturan ozon enjeksiyon sistemleri, mikropları engellemek için gıda ürünlerinde kullanılmaktadır. Sulu ozon, bitki üzerine güvenle sıkılabilir.

Ozonla temizlik nasıldır?

Ozonla yapılan temizlik genel olarak yaşamımızda sıkça kullanıma konu olmaya başlamıştır. Kötü koku nasıl giderilir ? Ozonla koku giderme ve temizlik genellikle iki seviyeli sistematik işleme ihtiyaç vardır. Kullanılacak yüzey ve bölgeler öncelikle temizlenir ve sonrasında biyo-filmler sıcak su veya temizleme yoluyla ortaya çıkarılır. Sonrasında tüm zararlı bakterileri, virüsleri ve mantarları ortadan kaldıran yüzeyi steril hala getirmek için ozon kullanılır.

Ozon kullanıldıktan sonra farklı herhangi bir temizlik türüne gerek yoktur. Ozon kullanılan yüzeyde herhangi bir kalıntı veya birikinti oluşturmadığından, ozon kullanımı sonrasında durulama yapmaya gerek yoktur. Bu açıklama kötü koku nasıl giderilir ? sorusuna açık ve net yanıttır.

Ozon, hayatımızda 1997 senesinden beri çokça karşılaştığımız bir temizleme uygulamasıdır. Kötü kokuyu ortadan kaldırır ve havanın temizlenmesine yardımcı olur. Kullanıldığı ürünlerin ömrünü arttırır. Küf kokusuna bile etki eder. Ülkemizde ozon temizlik hizmeti bir çok firmadan sağlanabilmektedir.

Şimdi Ara Canlı Yardım